Třídy laminátových podlah a jejich pokládka

Lesklý laminát je právem považován za jeden z nejkrásnějších a nejodolnějších podlahových krytin při instalaci podlah v obytných budovách vyrobených v moderním stylu. Matná verze této vrstvy dokonale ladí s klasickými interiéry a je také úspěšně používána v kancelářských centrech nebo jiných komerčních budovách. Při výběru jednoho z výše uvedených laminovaných povlaků by proto měl být zohledněn stylistický design a funkční účel zařízení, které je třeba vybavit.

Post Thumbnail

Strukturálně je lesklý a matný laminát téměř stejný. Při výběru jedné nebo druhé by však mělo být zváženo několik funkcí. Zvažte nejdůležitější z nich.

Horní strana lesklého laminátu je vyrobena pomocí speciální akrylové kompozice, která má vysokou úroveň pevnosti. I přes vynikající odolnost proti opotřebení se však na povrchu povlaku mohou objevit škrábance a otěry, což kazí atraktivní vzhled materiálu. To je třeba vzít v úvahu, pokud se předpokládá, že ve vybavené místnosti bude velký kříž lidí nebo bude použit nábytek na kolečkách. Proto bude tato varianta nátěru ideální volbou pro obytné místnosti. Díky tomu bude místnost jasnější a ostřejší, což vám umožní vizuálně zvýšit její hlasitost.

I přes svou vynikající odolnost proti vlhkosti se lesklá laminátová podlaha stává kluzkou, když se na ni dostane voda, protože její povrch je dokonale hladký a nemá protiskluzový účinek. Proto by neměl být umístěn v místnostech s vysokou úrovní vlhkosti, aby nedošlo k náhodnému uklouznutí.

blog

Kde nakoupit laminát za dostupnou cenu

Při čištění lesklého povrchu používejte čisticí prostředky doporučené výrobcem. Tím se výrazně zvýší jeho životnost a po dlouhou dobu si zachová svůj původní vzhled. Použití abrazivních a agresivních detergentů může vést k poškrábání a otěru. Při výběru lesklého laminátu by proto měly být zváženy následující vlastnosti

  • stylizace, můžete vizuálně zvětšit velikost vybavených pokojů
  • při pokládce je nutné zajistit dokonalý a rovnoměrný povrch podlahy
  • materiál vyžaduje nejlepší manipulaci v procesu jeho použití.

Matný laminát je nejběžnějším výběrem podlah ve veřejných a komerčních budovách. Důvodem je vysoká úroveň pevnosti horní ochranné vrstvy, která je neuvěřitelně odolná proti zvýšené fyzické námaze. Jeho povrch může mít také reliéfní vzhled, který co nejvíce napodobuje strukturu přírodního dřeva, takže je prakticky nerozeznatelný od přírodní parketové desky. Díky unikátní impregnaci odpuzující vodu, individuální modifikace uvedeného laminátu dokonale vydrží i vysokou vlhkost. Tato funkce umožňuje použití v chodbách, kancelářích a dalších veřejných místech. Tento povlak je široce používán v bytech a soukromých domech, protože je velmi praktický a má dlouhou životnost.